Füstkvarc
Füstkvarc terméklista és a füstkvarc ásvány hatásai
Az „antistressz-kő”
Az itt felsorolt termékeken kívül lehetnek még csak az újpesti üzletünkben kapható egyedi, kifutó vagy akciós füstkvarc ásványból készült termékek is!
A füstkvarcról és hatásairól a termékek alatt olvashatsz részletesen, görgess le a lap aljára.
Amennyiben viszonteladóként érdeklődsz az itt látható füstkvarc termékek iránt, nagyker választékunk eléréséhez kattints ide »
A füstkvarc ásvány hatásai és tulajdonságai
Gyógyászat
A füstkvarc fokozza a terhelhetőséget pszichikailag és testileg egyaránt. Segít elviselni az erőfeszítéseket, átvészelni a nehéz időket, a munkában megtenni, amit meg kell tenni.
A füstkvarc ellazítóan hat. Hosszútávon ahhoz segít, hogy ne hagyjuk stresszelni magunkat, és ellenállóbá is tesz a minden fajta stressztényezővel szemben.
A józan, realisztikus és pragmatikus gondolkodásimódot fejleszti, fokozza a koncentráció készséget. A füstkvarc ásvány segít feloldani az ellentmondásokat, elválasztani egymástól az érzéseket és a gondolatokat.
Testileg
A füstkvarc fájdalomcsillapítóan, görcsoldóan hathat. Különösen nagy segítség lehet a hátpanaszok esetén. Erősítheti az idegeket, véd a sugárzás behatásától és enyhíti az általa okozott károkat.
Alkalmazás
Fájdalomcsillapításhoz a fájó területre helyezzük. Ha azt szeretnék, hogy megerősítsen akkor érdemes hosszútávon láncként vagy függőként viselni. stresszes helyzetekben: marokkőként, akár mindkét kezünkbe foghatunk egy-egy követ.
Csillagjegy
Fő csillagjegy: -
Másodlagos csillagjegy: Mérleg
Anyaga
Szilícium-dioxid (SiO2); keménysége: 7; igen rideg, nem hasad; törése egyenetlen. Vegyileg igen ellenálló, savak nem oldják.
A füstkvarc ásvány a kvarc (hegyikristály) különböző árnyalatban előforduló barnásszürke, szürke színű változata, amely szín a víztiszta hegyikristályokat érő radioaktív sugárzás hatására alakul ki. Minél erősebb sugárzás érte a kristályt, annál sötétebb a füstkvarc. Szélső esetben a végeredmény fekete is lehet, ilyenkor az ásványt morionnak hívják.
Érdekességként: jó pár éve a hazai ásványbörzék jellegzetes árui voltak az erdélyi ércbányákból származó, szépen fejlett kvarc (hegyikristály) kristálycsoportok. Egy idő után telítődött is a piac és az árusok nyakán jelentős mennyiségű készlet maradt, ám a következő évben megjelentek ugyan ezek a kristálytelepek, gyönyörű, szinte koromfekete színben. Mint kiderült, néhány kórházban – jó pénzért – erős röntgensugárzásnak tették ki őket és így morionná alakították.
Szépen fejlett füstkvarc kristályok, kristálycsoportok formájában is előfordul, áttetsző, homogén, víztiszta példányait az ékszeriparban használják. Kristályai általában hosszabbak, nyúltabbak, mint az ametiszté, átlagosan 8-12 cm-esek, de 1 méternél nagyobb példányokat is találtak. A Magyar Nemzeti Múzeum birtokában van egy kb. 70 cm hosszú, durván 30 cm átmérőjű, 133 kg-os példány, amit a svájci Alpokban találtak és annak idején a „Nagyapó” névvel látták el.
Ha a füstkvarcot óvatosan hevítik, akkor már viszonylag alacsony hőmérsékleten sárgára változik a színe, amit aztán a megtévesztés szándékával „topáz” néven hoznak forgalomba.
Lelőhelyei
A füstkvarc legjelentősebb lelőhelyei: Észak-Amerika (Colorado, Arkansas, Észak-Karolina), Brazília, Skócia, Spanyolország és Oroszország (Ural-hegység). Manapság a kereskedelmi forgalomba kerülő füstkvarcok zöme Madagaszkárról származik.